W ramach realizacji zadania zleconego przez Zarząd Województwa ze środków PFRON, zad.3 Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:

1. mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych,
  2. rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób
    z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną,
  3. usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem
    i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych
    i w różnych środowiskach

umowa nr ROPS/45/2017 z dnia 12.06.2017

DZIAŁANIA W PROJEKCIE

PROWADZENIE INDYWIDUALNYCH ZAJĘĆ O CHARAKTERZE REHABILITACYJNO-TERAPEUTYCZNYM dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, sprzężoną, neurologiczną i zaburzeniami całościowymi obejmujących:

1. Terapię logopedyczną i neurologopedyczną,
  2. Terapię pedagogiczną, w tym tyflopedagogiczną i surdopedagogiczną:
  3. a) terapię tyflopedagogiczna  skierowana będzie do dzieci, młodzieży i dorosłych z dysfunkcją wzroku;
  4. b) terapię surdopedagogiczna z wychowaniem słuchowym skierowana będzie do dzieci z wadami słuchu i zaburzeniami mowy;
  5. c)  terapię pedagogiczna dla dzieci niepełnosprawnych realizowana będzie w zakresie: poradnictwa i wspierania rozwoju dzieci w wieku  przedszkolnym i szkolnym.
  6. Wsparcie psychologiczne
  7. Neuroterapię/terapię EEG Biofeedback, trening funkcji poznawczych
  8. Terapię metodą Integracji Sensorycznej
  9. Rehabilitację ruchową – wspomaganie rozwoju ruchowego, ćwiczenia usprawniające zaburzone funkcje ruchowe.

PROWADZENIE GRUPOWYCH MAJĄCYCH NA CELU ROZWIJANIE SAMODZIELNOŚCI W CODZIENNYM FUNKCJONOWANIU:

1. Trening samodzielności w czynnościach życia codziennego
  2. Trening umiejętności społecznych

GRUPA DOCELOWA

Działaniami projektowymi objęte zostaną małe dzieci, dzieci szkolne i młodzież z niepełnosprawnością wzroku, słuchu oraz sprzężoną (zaburzenia całościowe, neurologiczne, upośledzenie umysłowe), a także osoby dorosłe z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, neurologiczną i sprzężoną. Realizacja zadania zmierzać będzie do maksymalnego wyrównania braków spowodowanych deficytami rozwojowymi narządów: słuchu, wzroku i ruchu oraz problemów wynikających z niepełnosprawności umysłowej, zaburzeń całościowych.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:

• W programie przewidziano zajęcia prowadzone przez:
  • logopedów (w tym także neurologopedę, surdologopedę, glottodydaktyka),
  • pedagogów (surdopedagoga, tyflopedagogów i oligofrenopedagoga),
  • psychologa,
  • neuroterapeutów/trenerów biofeedback,